Červenec 2012

Den Amelie

24. července 2012 v 23:13 | BiGá |  THEME OF THE WEEK
Dnes je den kdy se narodila Amelie Earthová. Co dokázala? Byla to první žena která přeletěla Atlantský oceán. Tím, že ho přeletěla , dokázala to že ženy nejsou jenom ,něco, ale že dokáží to co muži. Amelie se narodila 24.července 1897 takže by ji dnes bylo 115 let. Bohužel ale umřela už jako mladá. Ve svých 40 letech. Když letěla se svým navigátorem Fredem Noonanem kolem světa , 2. července odstartovali směrem Tichý oceán asi po 1 300 km se rádio přerušilo a letadlo ,zmizelo,. Nevědělo se kde jsou až v roce 2010 se objevili na jednom z ostrovů artefakty dvou těl . Je zdřejmé že patřili Amelii eartové a navigátorovi. Podle faktů se zjistilo že trosečníci tam žili několik týdnů až měsíců dokud nezemřeli na dehydrataci protože na ostrově nebyl zdroj pitné vody. Když si vezmete že se kosti našli až za 82 let je to velmi smutné. Pro rodinu která žila stále v naději že se jim vrátí nebo snad aspoň najdou těla na pohřbení. Celí příběh můžete vidět ve filmu poslední let který byl natočen roku 1994 . Viděla jsem ho a je vážně povedený. Pokud o ni chcete vědět více podívejte se na film, na internet. Viděla jsem noc v muzeu2 a až po tom co jsem viděla Poslední let mi došlo, že Amelie je i v Noc muzeu2. Ta blondýna,letkyně do které se hlídač muzea zamiluje. Na závěr pár fotek. Myslím si že si Amelie zaslouží za nás za holky a ženy velké díky. No i za černochy. Těm pomohla taky dost :) !
115. výročí narození Amelie Earhartové>Google(foto)

My new shoes :)

24. července 2012 v 18:55 | BiGá |  Fashion
Dneska jsem si šla koupit nové boty , protože ty staré, modré se mi rozpadli a to do slova. Uplně rupli že by to nikdo nespravil..A nemohla jsem je už ani reklamovat. Šla jsem do Bati , jediné místo na boty u nás v Kroměříži. Chtěla jsem balerínky ale ty mi neslušeli. A na podpatku bych se zabila :D . Koupila jsem si na konec tytoo >>
líbí?:)

Optimismus v dnešní době

21. července 2012 v 11:23 | BiGá |  THEME OF THE WEEK

Optimismus v dnešní době.

V dnešní době je trochu nesnadné být optimista, když kolem vás jsou všude pomluvy media. Mnoho lidí jsou spíše pesimisty a to hlavně kvuli mediím. Co to vlastně optimismus je? Je to, že doufám z akaždých okolností v dobrý konec a věříme tomu? Optimista vidí sklenku poloplnou, Pesimista poloprázdnou. Měli by jsme tedy věřit všemu?Určitě to je zdravější než ubírat se v depresích. V časopisech je toho dost napsaného. Je tam jak se máme oblékat, co máme dělat a hlavně pomluvy slavných. Určitě je na tom něco pravdivého. Ale kdy jste četli něco pozitivního v blesku? Něco na téma optimismus? Když mi někdo řekne něco špatného řeknu si že mě to posílilo , protože já narozdíl od toho dotyčného vím že život není jenom o tom být krásný..!nejde o to co si myslí ostatní. Já vím jaká je pravda a to mi stačí. Věřím, že jednoho dne se probudím v užasném domě s ůžasnou prácí..věřím tomu že všechno bude ještě lepší. Optimismus je důležitý,ale musíte pro to aby se to stalo i něco dělat ! :)BiGá:*

Nachos!

19. července 2012 v 14:51 | BiGá |  MY STORY
Á mamka přijela z nákupu a co mi dovezla? Nachos. Miluju nachos, miluju mexickou kuchyni. No já miluju všechny kuchyně. Ale teda moc nemusím Českou ..:Pa to jsem češka. Moc mě neláká České jídlo je to hrozně tak..prostě jenom z toho jídla vidíte jak je těžký!Knedlo vepřo zelo..není to špatný ale že bych to nějak milovala?Tatarák to jo ten miluju ale ten není Český že. Jsem Gurmán. Miluju Japonskou kuchyni, Italskou, Mexickou, Francouzskou ..! Miluju Sushi, šneky ( i když se to zdá nechutné tak je to jenom libové maso..) mušle! Áá áno mušle. Jak jsem říkala prostě miluju cizí kuchyně.
takže si užijte zbytek dne..!:)BiGá

Daily cup of coffee+soutěž

19. července 2012 v 11:56 | BiGá |  MY STORY
Dobré ráno čtenáři, doufám že jste se dnes dobře vyspali. Dnes jsem se probudila ještě víc ospalá než jsem šla vlastně spát. Takže jsem si dala každodenní šálek kafe a hned je mi líp. Kávu si dělám tak že do hrnku dám tři lžičky kávy, do půlky naliju horkou vodu a další pulku zaplním mlékem. Na to si někdy dám šlehačku a skořici. Není to tak hořký a chutná mi to tak víc než aby tam bylo více vody. Takže pul na pul :) . Přemýšlela jsem jestli by nebylo dobré, a jestli by jste se vůbec zapojili do 'soutěže' s oblečením které nejraději nosíte. Bylo by to tak že by jste se vyfotili, nebo někdo vás vyfotil ve vašem oblíbeném oblečení poslali mi to a já bych to sem dala. Hlasovalo by se v anketě. Výhry? Výhry by mohli být asi (stejné asi jako všude) nějaký ten diplom, reklama na blogu a tak. Můžete mi poradit. Byla bych ráda. Jestli by se někdo přihlásil napište mi to prosím do komentáře..:) Děkuju .. Tak se mějte! Vaše BiGá:**

New Swimsuit

18. července 2012 v 16:17 | BiGá |  Fashion
V Chorvatsku jsem si koupila nové plavky stáli 200 kun (800 Kč) . A to si myslím že není tak hrozné. V dnešní době jsme viděla plavky už i za 2000 Korun a tak. Hrozně se mi líbí nařasené plavky takže když jsem je viděla hned jsem věděla že si je chci koupit. Byli tam i kytičkované modré ale ty mi byly malé. Doufám že se líbí a když ne tak s tím stejně nic neuděláte :D mě e líbí a tadá.

Sovinsko- vodopád

16. července 2012 v 12:22 | BiGá |  MY STORY
Jak jsem psala byli jsme v kempu u jezera nad kterým stáli hory plné vodopádů . Na jeden z vodopádů jsme se šli podívat, protože byl kousek od našeho kempu. Asi 3 kilometry tam a ještě tak 20 minut po schodech nahoru. Byl to výšlap a bylo vedro. Nemohla jsem ale dala jsem to, protože kdo by to vzdal že? vodopád byl dost velký, ale na druhý den potom pršelo a to byl už pořádný. na schodech kde jsme stáli na te fotce, tam byl ten vodopád po dešti !
zase já se sestrou. Jsme nejlepší kámošky, s ni si nejlíp rozumím. Mám ji ráda

Sovinsko-zdolala jsem vrchol

16. července 2012 v 12:07 | BiGá |  MY STORY
Jak jsem psala v článku kam jedu na dovolenou, tady je to jak to všechno vlastně dopadlo a nějaké fotky. Vyjeli jsme ráno z našeho domu asi v devět hodin. Měli jsme cestu k benzínce kde na nás čekal strejda se sestřenkou Larou. Vyrazili jsme od benzínky a jeli jsme přes Vídeň. Vídeň je užasné město. Habsburkové mě moc nebaví ale stejně ty památky a celé město samoosobě je užasné. Když jsme byli ve slovinsku po 8 hodinové cestě autem, jeli jsme do Kempu.Kemp byl užasný. Představte si velké jezero s křišťálovou vodou, kde se podíváš pod sebe a vidíš 15 metrů pod sebou. Nad jezerem veliké Hory plné vodopádů a stromů. Ta voda měla nanejvíc tak 20 stupňů a vážn to že se podíváte pod sebe a vidíte tolik metrů s rybama bylo někdy napoblití. Postavili jsme stan a hráli deskovou hru kterou vymyslel můj taťka před 10 lety když jsme jeli do Zalakároše. Ta hra se jmenuje Cesta do Zalakároše ale taťka ji nechce vydat. Myslím že je to chyba, všichni si to myslí protože ji hrajete tak 4 hodiny, nasmějete se u toho máte tam příhody ze života jako třeba když už jste u letiště což už je dooost daleko od startu a pár hodu kostkou vás dělí od konce šlápnete na políčko z 5 políček u letiště a tam je napsáno: Spletl sis dveře od Wc a nastoupil si na letadlo které jede na bágrák . Takže Bágrák je u nás v Kroměříži a to naštve takže jdeš uuuplně někam na konec..paráda že? .. Když jsme to dohráli šli jsme spát. Druhý den jsme vyrazili v 10 hodin ráno na horu jmenem Šija. Ta hora má něco kolem 1 600 metrů ale pokračuje ještě nahoru a tam už to je nějakých 3-4 km. A kam jsme došli? Uplně nahoru! No jo. Šli jsme cestou která byla docela kolmá, všude kameny na kterých vždycky uklouzla noha nebo tak.. docela adrenalin. !! Když jsme šli na ten vrchol viděli jsme kříž, na který sis mohl zazvonit a něco si přát.
Byl nádherný však vidíte na fotce. Na fotce na pravo je ten vrchol Tam jsme došli a byla tam propast bez nějakého plotku nebo tak, takže se mi brutalně zamotala hlava a musela jsem si sednout.Fííha!
O trochu víš tam byly horské kozy. Jedna byla uplně přítulná a já se s ni prostě musela vyfotit. Mazlila jsem se s ní a ona se tulila. Vypadám jak nadšený horolezec co? RozpačitýZ poloviny cesty mám fotku se sestrou výšlap se nám líbil bylo to to nejlepší!:)

Cesta do Japonska, Do Číny

15. července 2012 v 22:53 | BiGá |  THEME OF THE WEEK
Můj sen je podívat se do Japonska a do Číny. S foťákem a trochou peněz. Chci se podívat do Japonska kvuli kurtuře a jídlu. Miluju Sushi je to moje nejoblíbenější jídlo. Do číny taky za kulturou, památkám. Jak už jsem psala v článku Summer Paradise, jsem dobrodružný tip člověka. Samozdřejmě si musím na tu cestu nějak našetřit. Upřímě nevím kam mám jít na školu. Gympl? Co ze mě bude? Po střední už chci pracovat a jet do Anglie přiblížit si angličtinu. Myslela jsem, že bych šla na Pajdu ( střední pedagodická škola>učitelka), ale kdybych byla učitelka neměla bych tolik času na cestování. Takže vážně nevím kam. Zdřejmě si dám přihlášku na Gympl a na Pajdu. Jenomže můj sen je i to pomáhat zvířatům. A hlavně ohroženým druhům. Proto bych jela do Číny pracovat na reprodukci Pandy..nebo tak. Je to těžké. Ale chci cestovat, poznávat svět kolem sebe! to je to co chci!:)
BiGá

Chceš být moje AFFILIATES?

6. července 2012 v 22:32 | BiGá |  Ty a blog..:)
Chceš mít reklamu na mém blogu? Trochu si tvůj blog zviditelnit? TAK MI NAPIŠ do komentáře!... Samozdřejmě ti přispěje k tomu abych si zvolila právě tebe do AFFILIATES když si mě dáš aspoň na den do blogu taky jako AFFILIATES nebo něco takového. Podmínkou je pouze to jak dlouho máš blog.. nejméně 2 týdny! Tak začneme do komentáře napište Adresu, vaše jméno a jestli si mě taky přidáte..kdo bude jako první a bude mě mít taky na blogu alespon na jeden den má největší šanci :)každého budu mít na blogu 2 týdny..beru 2blogy nebo 3:)

BiGá:*