THEME OF THE WEEK

Radek Brzobohatý- Můj praděda z filmu

16. září 2012 v 11:45 | BiGá
Už určitě víte že umřel známý herec Radek Brzo Bohatý. Bylo mu 79 let. Zemřel Den před narozeninami,takže by se dožil 80 let. Proč mám tak Radka ráda? Nejenom ,že jsem ho měla ráda jako herce hlavně v roli učitele ve Sněženkách a machrách nebo ve filmu ,Všichni dobří rodáci, kde hrál Františka Slimáčka. Film všichni dobří rodáci jsou podle skutečné události a František Slimáček opravdu žil..žil a byl to můj praděda :) . Vojta Jasný (režiser filmu) volal Radkovi Brzobohatýmu , že s nim chce natočit film ale že to utrpení ještě nemá v obličeji jako můj praděda. Pradědeček měl opravdu tvrdý život.Ani já sama si to nedokážu představit:/. Jednou ,to nám říkal Radek, když seděli s praddečkem u nás v Kelči na statku..otevřeli si velké dveře a přišel nějaký člověk,pán, dědeček ho pozdravil popřál krásný den.. Radek se ho ptal kdo to byl? A děděček mu odpověděl že : to byl ten co mě udal .. Proč si ho zdravil ? Zeptal se Radek..,,vždyt kvuli němu si prožil nejhorší léta života,,! A dědeček mu odpověděl.. ,,Víš Radošu, žiť s Nenávťou se nedá,,
A od té doby pěstujeme dýně ..
Trochu humoru:D:D..Ne žádný dýně nepěstujeme. Radek byl pro mě něco jako děda z filmu.Měl uplně stejné rysy jako můj praděda. Je mi líto že zemřel.:(RIP.

Black

15. srpna 2012 v 13:57 | BiGá
Ahoj, omlouvám se že jsem tady nebyla, ale byla jsem na dovolené, pak nemocná, mažoretky..Trenink máme často protože jsme postoupily do Mistroství České republiky (jo právě teď si čtete článek který napsala Mistryně Slezského a Olomouckého kraje, A vícemistryně Čr) . Nedávno jsem si změnila barvu vlasů . Jo u kamarádky. Řekli jsme si že by to chtělo změnu a šli jsme do obchodu koupit si barvy. Ona si koupila červeno hnědou a já ..černou. Takže teď mám čenou hlavu. No není to tak černý spíš je to hnědo hoodně černá :D:) . Ale jsem ráda a teď z pouhých 14 mi lidi typujou 17 . To mi nepřijde že mám jinou hlavu , že bych hned měla 17. V Listopadu budu slavit teprve 15! Sweet 15 O:) . Což znamená , že se brzo budu fotit na občanku. Vždycky když jdu třeba na pas, tak si před zrcadlem řeknu že udělám toto a vlasy tak. Pak tam přijdu a nahodím svůj naplánovaný výraz a oni na mě spustí že : vlasy do zadu , usměv se zubama (kterej neumím:D) , podívej se sem a sem... No prostě hruza , na konci vždycky vypadám jako Elfí žena:D..:/ No já jsem nemocná takže, jdu spát asi mi brzo exploduje hlava nebo já nevím. už mám nápad na článek tak se mějte Blogaři!:)

Den Amelie

24. července 2012 v 23:13 | BiGá
Dnes je den kdy se narodila Amelie Earthová. Co dokázala? Byla to první žena která přeletěla Atlantský oceán. Tím, že ho přeletěla , dokázala to že ženy nejsou jenom ,něco, ale že dokáží to co muži. Amelie se narodila 24.července 1897 takže by ji dnes bylo 115 let. Bohužel ale umřela už jako mladá. Ve svých 40 letech. Když letěla se svým navigátorem Fredem Noonanem kolem světa , 2. července odstartovali směrem Tichý oceán asi po 1 300 km se rádio přerušilo a letadlo ,zmizelo,. Nevědělo se kde jsou až v roce 2010 se objevili na jednom z ostrovů artefakty dvou těl . Je zdřejmé že patřili Amelii eartové a navigátorovi. Podle faktů se zjistilo že trosečníci tam žili několik týdnů až měsíců dokud nezemřeli na dehydrataci protože na ostrově nebyl zdroj pitné vody. Když si vezmete že se kosti našli až za 82 let je to velmi smutné. Pro rodinu která žila stále v naději že se jim vrátí nebo snad aspoň najdou těla na pohřbení. Celí příběh můžete vidět ve filmu poslední let který byl natočen roku 1994 . Viděla jsem ho a je vážně povedený. Pokud o ni chcete vědět více podívejte se na film, na internet. Viděla jsem noc v muzeu2 a až po tom co jsem viděla Poslední let mi došlo, že Amelie je i v Noc muzeu2. Ta blondýna,letkyně do které se hlídač muzea zamiluje. Na závěr pár fotek. Myslím si že si Amelie zaslouží za nás za holky a ženy velké díky. No i za černochy. Těm pomohla taky dost :) !
115. výročí narození Amelie Earhartové>Google(foto)

Optimismus v dnešní době

21. července 2012 v 11:23 | BiGá

Optimismus v dnešní době.

V dnešní době je trochu nesnadné být optimista, když kolem vás jsou všude pomluvy media. Mnoho lidí jsou spíše pesimisty a to hlavně kvuli mediím. Co to vlastně optimismus je? Je to, že doufám z akaždých okolností v dobrý konec a věříme tomu? Optimista vidí sklenku poloplnou, Pesimista poloprázdnou. Měli by jsme tedy věřit všemu?Určitě to je zdravější než ubírat se v depresích. V časopisech je toho dost napsaného. Je tam jak se máme oblékat, co máme dělat a hlavně pomluvy slavných. Určitě je na tom něco pravdivého. Ale kdy jste četli něco pozitivního v blesku? Něco na téma optimismus? Když mi někdo řekne něco špatného řeknu si že mě to posílilo , protože já narozdíl od toho dotyčného vím že život není jenom o tom být krásný..!nejde o to co si myslí ostatní. Já vím jaká je pravda a to mi stačí. Věřím, že jednoho dne se probudím v užasném domě s ůžasnou prácí..věřím tomu že všechno bude ještě lepší. Optimismus je důležitý,ale musíte pro to aby se to stalo i něco dělat ! :)BiGá:*

Cesta do Japonska, Do Číny

15. července 2012 v 22:53 | BiGá
Můj sen je podívat se do Japonska a do Číny. S foťákem a trochou peněz. Chci se podívat do Japonska kvuli kurtuře a jídlu. Miluju Sushi je to moje nejoblíbenější jídlo. Do číny taky za kulturou, památkám. Jak už jsem psala v článku Summer Paradise, jsem dobrodružný tip člověka. Samozdřejmě si musím na tu cestu nějak našetřit. Upřímě nevím kam mám jít na školu. Gympl? Co ze mě bude? Po střední už chci pracovat a jet do Anglie přiblížit si angličtinu. Myslela jsem, že bych šla na Pajdu ( střední pedagodická škola>učitelka), ale kdybych byla učitelka neměla bych tolik času na cestování. Takže vážně nevím kam. Zdřejmě si dám přihlášku na Gympl a na Pajdu. Jenomže můj sen je i to pomáhat zvířatům. A hlavně ohroženým druhům. Proto bych jela do Číny pracovat na reprodukci Pandy..nebo tak. Je to těžké. Ale chci cestovat, poznávat svět kolem sebe! to je to co chci!:)
BiGá

MHD- možná hodím držku

6. července 2012 v 17:58 | BiGá
Každý den, tedy ještě když byla škola..Chodila jsem po škole na MHD zastávku autobusu. Nevím co mi je ale v autobusu je pro mě prostě nemožný udržet rovnováhu (teď už je to lepší :'P ) . Jezdím v určitý čas později jen málo kdy a tak mě ten řidič už zná. Nejlepší je, že řidič nečeká až si sedne poslední nastupující , i kdyby to byla stará babička tak prostě ně! Musí jet co nejrychleji. Možná to dělá naschvál..Baví se tím jak lidi rychle cupitají z místa na místo než se zachytí nečeho pevného. Mě to ale nepřijde už tak vtipný zvlášť ně když si už pro ně vymyslí přezdívku. Třeba pro mě..Jo pro mě si ten řidič vymyslel přesnou a výstižnou přezdívkou s názvem Možná Hodí Držu. Několikrát se mi stalo že když se rozjel sletěla jsem na zem..No a teď když k němu nastupuju to je ,,dobrý den..,, - Ale ale to je naše MHD..
to potěší fakt. Ale já si z trapasu nic nedělám jsem v celku klidný člověk tedy když mě něco hodně nerozhodí. To si pak vyliju zlost na všem, ale sranda musí být a proto Možná hodím držku..!! Díky za přečtení:)
Ahoj, BiGá

SECRET-napálila jsem kamarádku

4. července 2012 v 11:38 | BiGá

Secret


Tento týden je téma tajemství. Myslím že je to dobré téma, je o čem psát. Já osoně tajemství moc nemám ráda . Musím je udržet v sobě a to je v mojem případě složité když jsem v celku ukecaný člověk ( :D ) . Nejhorší je když vám nějaká kamarádka tajemství . Je to to nejhorší co kdy muže být protože jde o vaši důvěru a nebo když se to týká jiné společné kamarádky tak pak příjdou otázky 'proč si mi to neřekla?' .Je mnoho otázek. Kamarádka se na vás naštve a pak je to špatný. Někdy je nejlepší nevědět nic. Ale je taky horší nevědět nic. Jedno tajemství dokáže udělat spoustu probemu. Nejhorší je když vám někdo řekne tajemství a nemáte ho nikomu říct. Vy ale moc dobře víte že je nejlepší to někomu říct že by jste tak někomu pomohli . Třeba vám řekne někdo že tam ten bere peníze a šikanuje někoho ale nemáte to nikomu říct (od toho taky tajemství jsou že..) , jenže vy moc dobře víte že by jste to měli říct protože ten koho šikanují trpí a ti se přitom baví. Co by jste dělali v takovéhle situaci? Já teda vůbec nevím co bych dělala. Asi bych to řekla. To tedy určitě ano! Jo toto bych řekla. Jenomže jak se znám..někomu pomužu a pak jsem ta zlá. Tajemství je hra kdo to jako poslední udrží v sobě. Já jsem si takhle ověřila kamarádku. Jo.. řekla jsem ji že (:D nechápu jak tomu mohla věřit) jsem se vyspala s jedním klukem a at to hlavně nikomu neříká! Na druhý den si to myslela celá škola a já jim pak vysvětlila že to není pravda. A ta ,,kámoška,, u toho prej ještě řekla moc zajímavých věcí ..který jsem ji ani neřekla. Samozdřejmě ted je za krávu a nikdo už ji zdřejmě nic neříká. Tajemství vlastně i v něčem pomáhají! :)
BiGá :)! mějte se dobře :)

Být normální?

5. června 2012 v 16:05 | :)
Být normální?
Co je to podle vás normální?Já jsem taková že mi nedělá problém říct svuj nazor, i když podle toho se ke mě chovají učitelé. Myslím že mám smysl pro humor a taky myslím že nejsem hrozná kámoška. V dnešní době je normální být z ticha,brát 7 000 000 v krabici od vína, chovat se tak jako všichni, dělat bordel na ulici. A to je podle někoho normální. Podívejte se ven na ulici je to pravda že jsme hrozní.. Nechci být taková. Mám vysoké sny a i když nevypadá že bych si je měla splnit snažím se. Prostě nechci být jako všichni. Chci být svá. Chci být originál.
 
 

Reklama